Biskupové míří do Hejnic

Datum publikace18. 4. 2016, 11.05

Biskupové českých a moravských diecézí i zástupci řeholí míří do Hejnic. Ve zdejším Mezinárodním centru duchovní obnovy totiž proběhne 105. plenární zasedání České biskupské konference. Začíná již dnes, 18. dubna večer, a potrvá do středy 20. dubna 2016. Součástí setkání bude i mše svatá ve zdejší bazilice Navštívení Panny Marie.

V rámci tohoto podjizerskohorského setkání se účastníci mj. seznámí s aktuálním děním v církvi, jednat budou i o aktivitách souvisejících s rozvíjející se oblastí církevní turistiky či se zde ČBK vyjádří k zahájení procesu beatifikace zakladatelky Kongregace Těšitele Božského Srdce M. Rosy Vůjtěchové.

Zástupci jednotlivých komisí či rad budou informovat o své činnosti a nebudou chybět ani novinky k národní pouti do Fatimy, která se chystá na září roku 2017. Stejně tak biskupové budou potvrzovat volbu ředitele Českého katolického biblického díla nebo se seznámí s možnostmi dalšího rozvoje Katolického týdeníku.

Biskupové a zástupci řeholí se setkají i s místními věřícími či poutníky, a to při mši svaté v úterý 19. dubna 2016. Od 18.00 ji ve zdejší bazilice Navštívení Panny Marie budou celebrovat přítomní biskupové v čele s Václavem Malým, kázání se ujme emeritní plzeňský biskup František Radkovský.

Autor článku: František Jemelka