Ostravsko-opavská diecéze oslaví 20. výročí projektem Dny víry

Datum publikace26. 5. 2016, 13.31

Misijním projektem Dny víry oslavuje ostravsko-opavská diecéze ve dnech od 5. do 12. června své dvacáté narozeniny. Kulturní, společenský, vzdělávací i evangelizační program má za cíl oslovit širokou veřejnost. Ostravsko-opavská diecéze byla založena 30. května 1996 papežem Janem Pavlem II. Do vedení diecéze tehdy jmenoval pražského světícího biskupa Františka Václava Lobkowicze.

Program zahájí v neděli 5. června mše svatá přímo na Masarykově náměstí v Ostravě. Hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a hostem bude také apoštolský nuncius Mons. Giuseppe Leanza. Ve stejný den projde městem poprvé Pochod pro život. Součástí Dnů víry bude koncert vážné hudby v katedrále, promítání filmů v Minikině, diskuze s kněžími a řeholnicemi v klubu Stará Aréna. Závěr týdne bude patřit Noci kostelů a festivalu Slezská lilie.

Inspirací pro Dny víry v ostravsko-opavské diecézi byla Praha, která podobný projekt nabídla občanům hlavního města přesně před rokem.

Aktivity by neměly probíhat jen v Ostravě. K zapojení do Dnů víry byly vyzvány všechny farnosti a všichni věřící. Biskup František Václav Lobkowicz osobně vyzval farnosti diecéze, aby připravily vlastní program na celý týden, nebo alespoň na jeden či více dní a večerů. Většina farností se zapojí do programu prostřednictvím Noci kostelů v pátek 10. června.

Záštitu nad akcí převzali hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, 1. místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka a náměstek primátora statutárního města Opava Josef Stiborský.

Během celého týdne budou na Masarykově náměstí dva informační stánky. V jednom z nich naleznete prezentaci aktivit pastoračních center biskupství (Centrum pro mládež, Centrum pro rodinu a Katechetické a pedagogické centrum.) Druhý stánek je určen k informování o programu Dnů víry.

www.doo.cz

www.dnyviry2016.cz