Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Sdružení pěstounských rodin nabízí pořádání besed o náhradní rodinné péči

Datum publikace11. 2. 2008, 13.30
TiskTisk

Sdružení pěstounských rodin (SPR) vzniklo v roce 1995 v Brně. Jeho cílem je pomoci opuštěným, sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a mladým lidem. Svou pomoc směřuje dětem odebraným z biologických rodin z důvodů ohrožení vývoje dítěte či absence rodinného zázemí, dětem sociálně a zdravotně znevýhodněným, a dětem umístěným v dětských domovech, výchovných či diagnostických ústavech.

Brno: SPR poskytuje konzultace zájemcům a žadatelům o náhradní rodinnou péči, pořádá přípravy budoucích osvojitelů a pěstounů. Kromě poradenské činnosti pořádá v rámci Klubu pěstounských rodin řadu vzdělávacích a rekreačních aktivit pro rodiče, děti a rodiny - jednodenní a víkendové akce, pobyty s nabídkou programu a poradenstvím, přednášky, společenská setkání, Den pěstounských rodin aj. Nabízí i materiální výpomoc.

Více informací o sdružení se dozvíte na www.pestouni.cz.

Sdružení pěstounských rodin nabízí farnostem pořádání besed o náhradní rodinné péči. Odborník na tuto problematiku vysvětlí co znamená náhradní rodinná péče, jaký je rozdíl mezi osvojením a pěstounskou péčí, jak postupovat v případě, že má někdo zájem přijmout dítě do adopce či do pěstounské péče. Přítomna bude i jedna pěstounská rodina, která zájemce seznámí se svými konkrétními zkušenostmi.

Zájemci o tento typ besedy mohou využít kontakty:

e-mail: pestouni@pestouni.cz

tel.: +420 731 507 402 (manažer sdružení Mgr. Pavel Šmýd)

 

V rámci SPR působí rovněž poradna náhradní rodinné péče, která poskytuje poradenství, pomoc a podporu dětem, zájemcům a žadatelům o náhradní rodinnou péči a rodinám s dětmi v náhradní rodinné péči.

Poradna poskytuje poradenskou, zprostředkovatelskou a odbornou pomoc při řešení výchovných, vývojových, zdravotních, komunikačních čí školních problémů dětí, při řešení rodinných krizí, právních úkonů apod. Cílem práce s pěstounskými rodinami je předcházet případnému selhání náhradní rodinné péče o svěřené dítě, optimalizovat prostředí dítěte tak, aby mohlo maximálně naplnit a rozvinout svůj individuální potenciál. Poradna se dále zaměřuje na vyhledávání dětí vhodných k osvojení nebo ke svěření do pěstounské péče ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí (zveřejňuje seznamy dětí do náhradní rodinné péče z registru MPSV) a vyhledává rodiče ochotné přijmout do náhradní rodinné péče děti z různých typů ústavního zařízení. Nabízí také možnost setkávání dítěte v pěstounské péči s biologickou rodinou v neutrálním prostředí.

Autor článku: Martina Jandlová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou