Celosvětová virtuální pouť do Lurd

Datum publikace15. 7. 2020, 16.30

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.

Pouť v Lourdech se bude konat 16. července od 7.00 do 22.00 hodin místního času. Budou přenášeny bohoslužby, průvod, modlitba růžence a další. Nově byl zařazen i program, který bude živě přenášen z jeskyně od 16.00 do 18.00 hodin, kdy se církevní a další představitelé veřejného života podělí o své příběhy týkající se Lurd a role tohoto místa v jejich životě. Přednášející se zaměří také na témata „solidarita, bratrství, závazek, pomoc, naděje a hledání smyslu života.“

Do Lurd každoročně přijíždějí 3 miliony poutníků, z toho 50 tisíc nemocných a postižených lidí, kterým se věnuje 100 tisíc dobrovolníků. V letošním roce kvůli pandemickým opatřením nemohou dorazit téměř žádní nemocní. Právě s myšlenkou na ně připravilo poutní místo akci, která dovolí lidem na celém světě připojit se k modlitbám a dalším programům.

Následky pandemických restrikcí se citelně dotkly poutního místa i města. Jen samotná svatyně zaměstnává 320 lidí a podle odhadů ji omezení poutního a turistického ruchu připraví o 8 milionů euro.

Více informací a sledování poutě zde.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Monika Klimentová