Koledníkům se plní pokladničky

10. 01. 2001 Rubrika: Domácí
Přes 900 skupinek tříkrálových koledníků se vydalo v uplynulých dnech do ulic měst a obcí severní Moravy a Slezska s pokladničkami označených logy České katolické charity.

Ostrava: Přes 900 skupinek tříkrálových koledníků se vydalo v uplynulých dnech do ulic měst a obcí severní Moravy a Slezska s pokladničkami označených logy České katolické charity. S největším zájmem se "Tříkrálová sbírka" setkala v Opavě, Ostravě, Frýdku-Místku a Odrách. Během dvou dnů se podařilo naplnit pokladničky koledníkům v Orlové, kteří si museli v koordinačním centru vyzvednout nové kasičky. 

"Situace je lepší na vesnicích. Lidé jsou tam vstřícnější a starší generace si s koledníky často i zazpívá tříkrálovou koledu", uvedla koordinátorka sbírky Jarmila Sýkorová z Diecézní charity ostravsko-opavské. Koledovalo se nejen na ulicích, v podnicích a úřadech, ale také během návštěv "Tří králů" v domech a bytech. "V Odrách koledníkům otevřeli dveře v každé třetím bytě", uvádí J. Sýkorová. "Máme radost z toho, že se do akce s nadšením zapojilo tolik lidí, a že ji svou účastí při koledování podpořili nejen samotní ředitelé charit, ale i mnozí kněží", dodává.