Mediální rada ČBK k ČT

Církev se jednoznačně staví za zachování svobody slova a nezávislost veřejnoprávních médií.
Publikováno: 25. 1. 2001 3:00

Praha: Tiskový mluvčí České biskupské konference (ČBK) P. Daniel Herman seznámil 24. ledna občany shromážděné před budovou Zpravodajství České televize (ČT) na Kavčích horách se stanoviskem Mediální rady ČBK k situaci kolem ČT. Text prohlášení: "Církev se jednoznačně staví za zachování svobody slova a nezávislost veřejnoprávních médií. Pozitivně vnímá hlas občanů jako výraz občanské společnosti, která chápe politiku jako věc společného dobra, nikoliv jen stranických sekretariátů. Apelujeme na politické představitele, aby vzali vážně svůj mandát, který jim občané svěřili. Politika je věc veřejná - je záležitostí služby, nikoli ovládání. Apelujeme proto na vzájemnou otevřenost a dialog, který by vedl k uklidnění a obnovení objektivity a nezávislosti nejdůležitějšího veřejnoprávního média a k brzkému ukončení krize."

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019