Postní čtvrtky ve Strašnicích

Postní setkávání na základě sociálního listu "Pokoj a Dobro" budou probíhat 1.3. každý čtvrtek v postní době vždy od 19.00 hodin ve farním sále v Praze-Strašnicích.
Publikováno: 27. 2. 2001 21:00

Praha: Postní setkávání, při němž se zájemci seznámí s křesťanským přístupem k aktuálním otázkám naší společnosti na základě sociálního listu "Pokoj a Dobro", budou probíhat od čtvrtka 1. března každý čtvrtek v postní době vždy od 19.00 hodin (do 5.4.2001) ve farním sále v Praze-Strašnicích (divadlo Miriam, Ke Strašnicím 10). Večery pořádají: sdružení Křesťan a práce, Kolpingova rodina Praha 8, Unie katolických žen, Česká křesťanská akademie a Mezinárodní křesťanská solidarita.

Program a termíny jednotlivých setkání:

* 1.3. Co je křesťanské sociální učení a jak vznikl list "Pokoj a Dobro"?

* 8.3. Proměny naší společnosti a jejich úskalí. Je trh naší spásou?

* 15.3. Obnova právního řádu a odpovědné občanství křesťanů.

* 22.3. Člověk ve světě práce a podnikání. Křesťanská solidarita.

* 29.3. Postavení rodiny ve společnosti; co ji ohrožuje? Problémy výchovy a vzdělání.

* 5.4. Jakou představu mají křesťané o směru společenských změn?

První setkání uvede pražský světící biskup Václav Malý 1.3. v 19.00 hodin. Posledním bude provázet pražský světící biskup Jaroslav Škarvada. Seznámení s dokumentem provedou jeho autoři: prof. L. Mlčoch, prof. J.S. Trojan, Ing. C. Martínek, Dr. B. Vymětalík, Dr. J. Plocek, Ing. L. Rychetník a doc. J. Vackář. Setkání se zúčastní také další odborníci: prof.P. J. Skoblík, Ing.P. M. Fiala, Dr. P. Příhoda, prof. J. Sokol, prof. J. Bednář, Ing. T. Ježek, Dr. M. Boháčová, Mgr. M. Freiová, Dr. V. Frei, Ing. J. Kratochvíl a další.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019