Kardinál Vlk na zahájení solidární akce Renovabis

Publikováno: 14. 5. 2001 21:00

Norimberk (D): Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk se zúčastnil zahájení letošní svatodušní solidární akce německé podpůrné katolické organizace Renovabis. V neděli 13. května kardinál Vlk promluvil jako hlavní kazatel při bohoslužbě v hlavním norimberském farním chrámu "Naší milé Paní" a koncelebroval mši s arcibiskupem Karlem Braunem (Bamberg) a biskupem Walterem Mixou (Eichstätt). Bohoslužbu hudebně doprovodil sbor Biskupského gymnázia z Českých Budějovic.

Letošní sbírková akce Renovabis je zaměřena na pomoc strádajícím dětem v zemích východní Evropy. Její motto zní: "Na cestě budoucnosti - pomoc dětem ve východní Evropě".

Od svého založení v roce 1993 obdržela Renovabis na 10.000 žádostí o podporu. Jedná se zejména o projekty zaměřené na oblasti sociálně charitativní a pastorační. K dalším aktivitám patří podpora mezinárodních partnerských projektů a obnova církevního a společenského života v 27 postkomunistických zemích. Potřebné finanční prostředky získává Renovabis prostřednictvím Svatodušní sbírky, která probíhá ve všech farnostech Německa, dále z církevních daní a částečně také ze státního rozpočtu.

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020