Kněžská svěcení v jednotlivých katedrálách

15. 06. 2001 Rubrika: Domácí
34 jáhnů bude letos vysvěceno na kněze v šesti katedrálách Čech a Moravy.

Brno: V katedrále sv. Petra a Pavla vysvětí brněnský biskup Vojtěch Cikrle na kněze v sobotu 30. června v 9.00 hodin: Petra Beneše, Jana Hanáka, Pavla Holešinského, Jana Klímu, Pavla Kloučka, Miloše Mičánka a Jana Richtera.

České Budějovice: Jan Doležal, MVDr. Jan Janoušek, Tomasz Piechnik a Miroslav Šašek přijmou kněžské svěcení v sobotu 30. června v 10.00 hodin v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. Svátost kněžství kandidátům udělí českobudějovický biskup Antonín Liška.

Hradec Králové: Kněžské svěcení v katedrále Svatého Ducha se bude konat v sobotu 23. června v 9.30 hodin. Světitelem bude biskup Dominik Duka. Na kněze budou vysvěceni jáhni Jan Bystrý a Jiří Pešek.

Olomouc: Kněžské svěcení v katedrále sv. Václava v sobotu 30. června v 9.30 hodin přijmou z rukou olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera: František Bezděk SDB, Vít Hlavica, Tomáš Káňa, Krzysztof Leon Klat, Jaroslav Kníchal, Ruslan Kuzmenko, Petr Martinka, Kamil Obr, Milan Palkovič, Svatopluk Pavlica, Jiří Putala, Zdeněk Stodůlka a Aleš Vrzala.

Ostrava: V katedrále Božského Spasitele vysvětí biskup František Lobkowicz v sobotu 30. června v 9.30 hodin na kněze Radka Drobisze a Petra Okapala.

Praha: Kněžské svěcení v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se uskuteční v sobotu 16. června v 10.00 hodin. Světitelem bude pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk. Na kněze budou vysvěceni jáhnové: Pavel Budský, Bartoloměj Pavel Černý OFM, Josef Ptáček, Pavel Semela, Vít Uher a Edward Walczyk.