Diecézní pouť do Malých Svatoňovic

Pouť královéhradecké diecéze do Malých Svatoňovic se uskuteční v sobotu 18. srpna.
Publikováno: 16. 8. 2001 22:00

Diecézní pouť do Malých Svatoňovic, kterou pořádá královéhradecké biskupství, bude zahájena v sobotu 18. srpna v 10.00 hodin slovem biskupa Dominika Duky a pozdravy hostů. V 10.30 hodin zazní přednáška P. Jana Linharta na hlavní téma pouti "Uzdravení ze strachu".
Po polední přestávce ve 13.00 hodin si budou moci poutníci vybrat z několika nabídek programu. V kostele Panny Marie Sedmiradostné bude možnost adorace, na náměstí bude probíhat kulturní program a v malém sále Kulturního domu se uskuteční beseda s biskupem Dukou a dalšími představiteli diecéze. Pouť vyvrcholí mší od 15.00 hodin, kterou bude společně s kněžími královéhradecké diecéze celebrovat biskup Dominik Duka. Od 10 do 15 hodin bude také zajištěn program pro děti.

Poutní místo Malé Svatoňovice (na Trutnovsku) je veřejnosti známo také jako rodiště Karla Čapka. Zázračné události spojované se sedmipramennou studánkou a u ní umístěnou dřevěnou soškou Panny Marie přitahovaly mnoho poutníků a podnítily v roce 1732 stavbu kaple. Už o dva roky později zde stál barokní kostel. Jeho empírová přestavba byla dokončena v roce 1831 za kněžny Kateřiny Zaháňské, známé z "Babičky" Boženy Němcové. Kromě dalších drobných sakrálních staveb stojí za zmínku 7 kapliček s vyobrazením sedmi radostí Panny Marie - tzv. Mariánský sad.

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019