Diecézní pouť do Malých Svatoňovic

Pouť královéhradecké diecéze do Malých Svatoňovic se uskuteční v sobotu 18. srpna.
Publikováno: 16. 8. 2001 22:00

Diecézní pouť do Malých Svatoňovic, kterou pořádá královéhradecké biskupství, bude zahájena v sobotu 18. srpna v 10.00 hodin slovem biskupa Dominika Duky a pozdravy hostů. V 10.30 hodin zazní přednáška P. Jana Linharta na hlavní téma pouti "Uzdravení ze strachu".
Po polední přestávce ve 13.00 hodin si budou moci poutníci vybrat z několika nabídek programu. V kostele Panny Marie Sedmiradostné bude možnost adorace, na náměstí bude probíhat kulturní program a v malém sále Kulturního domu se uskuteční beseda s biskupem Dukou a dalšími představiteli diecéze. Pouť vyvrcholí mší od 15.00 hodin, kterou bude společně s kněžími královéhradecké diecéze celebrovat biskup Dominik Duka. Od 10 do 15 hodin bude také zajištěn program pro děti.

Poutní místo Malé Svatoňovice (na Trutnovsku) je veřejnosti známo také jako rodiště Karla Čapka. Zázračné události spojované se sedmipramennou studánkou a u ní umístěnou dřevěnou soškou Panny Marie přitahovaly mnoho poutníků a podnítily v roce 1732 stavbu kaple. Už o dva roky později zde stál barokní kostel. Jeho empírová přestavba byla dokončena v roce 1831 za kněžny Kateřiny Zaháňské, známé z "Babičky" Boženy Němcové. Kromě dalších drobných sakrálních staveb stojí za zmínku 7 kapliček s vyobrazením sedmi radostí Panny Marie - tzv. Mariánský sad.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020