Jednu z tras Letního putování mládeže do Malých Svatoňovic zahájil biskup Duka

Pro mladé poutníky do Malých Svatoňovic, kteří se dnes vydali na cestu z Hradce Králové, celebroval mši biskup Dominik Duka.
Publikováno: 16. 8. 2001 22:00

Hradec Králové: Cílem Letního putování mládeže jsou Malé Svatoňovice, kde se v sobotu 18. srpna uskuteční diecézní pouť. Mladí lidé putují pěšky nebo na kole z osmi různých míst královéhradecké diecéze - např. z Broumova, Náchoda, Chocně, či Vilémova.
Putování skupiny, která vyrazila z Hradce Králové ve čtvrtek 16.8., bylo zahájeno ranní mší v kapli sv. Klimenta, celebrovanou biskupem Dominikem Dukou.

Vlastní pouť začíná v Malých Svatoňovicích v sobotu 18.8. v 10.00 hodin a vyvrcholí bohoslužbou, kterou bude od 15.00 hodin celebrovat opět královéhradecký biskup Dominik Duka.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020