Katoličtí biskupové na exerciciích

Katoličtí biskupové Čech a Moravy jsou na duchovních cvičeních v Bavorsku.
Publikováno: 19. 9. 2001 20:00

Englburg (D): Týdenní duchovní cvičení (exercicie) prožívají v těchto dnech v Bavorsku katoličtí biskupové českých a moravských diecézí. Na pozvání emeritního pasovského biskupa Franze X. Edera jsou katoličtí hodnostáři z České republiky shromážděni od neděle 16. do soboty 22. září v klášteře Englburg v pasovské diecézi.

Průvodcem duchovním soustředěním (exercitátorem) je významný český teolog žijící v Římě, odborník na spiritualitu křesťanského Východu, jezuita Prof. Tomáš Špidlík. Prof. Špidlík byl v minulých letech rovněž exercitátorem papeže Jana Pavla II.

Program exercicií se skládá z přednášek, meditací, společné i osobní modlitby. Jejich význam spočívá především v obnovení duchovní energie a prohloubení duchovního života.
Termín exercicií pro členy České biskupské konference byl naplánován již rok dopředu.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019