Bezdomovci se utkají v kopané

Turnaj o putovní pohár si v sobotu 22.9. zahrají v Ostravě klienti 12 azylových domů z Čech a Moravy.
Publikováno: 21. 9. 2001 21:00

Ostrava: Dvanáct týmů složených z klientů charitních domů, které poskytují azyl bezdomovcům, se utká v sobotu 22.9. na hřišti v Ostravě - Svinově. Třetí ročník turnaje v malé kopané "Samaritan Cup 2001" pořádá Charitní dům sv. Františka Ostrava a odstartuje v 8.00 hodin.

Do bojů o pohár proti sobě nastoupí bezdomovci z Ostravy, Opavy, Olomouce, Šumperka, Jeseníku, Plzně, Otrokovic, Prachatic, Karviné a Ústí nad Labem.
Turnaj organizuje Kolegium azylových domů Sdružení České katolické charity a zaštítila jej Diecézní charita ostravsko-opavská.
Za jednotlivé desetičlenné týmy mohou nastoupit výhradně klienti azylových domů a domů Armády spásy. V mužstvu mohou mít maximálně dva hosty úzce spjaté se zařízením, které o sociálně slabé občany pečuje.
Na hřišti se pak utká vždy šest hráčů podle pravidel malé kopané.

Hlavní cenou v turnaji je putovní pohár. Ten po třech vítězstvích, která po sobě nemusí následovat nebo po obhájení vítězství z minulého ročníku, zůstává majetkem vítěze.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019