Biskup Duka se zúčastní zakončení německo - českého kulturního týdne

Královéhradecký biskup Dominik Duka se v sobotu zúčastní závěru Česko-německého kulturního týdne v Augsburku.
Publikováno: 21. 9. 2001 21:00

Augsburg (D)/Hradec Králové: Královéhradecký biskup Dominik Duka se zúčastní závěru Česko-německého kulturního týdne, který probíhá od 15.9 v Augsburgu.

Jedním ze závěrečných bodů programu, který pořádá krajanská Ackermann-Gemeinde, a který byl složen z mnoha koncertů, výstav, divadelních představení a dalších uměleckých produkcí, bude také sobotní diskuse na místní radnici o česko-německých vztazích a vzájemném partnerství. Zahájení týdne, spojeného s bohoslužbou, se zúčastnil královéhradecký emeritní arcibiskup Karel Otčenášek a jedním z hudebních těles, která se během této akce představila, byl také pěvecký sbor "Da Capo" z královéhradeckého Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019