Pouť tří národů na Maria Hilf

21. 09. 2001 Rubrika: Domácí
Tradiční pouťí tří národů ožije mariánské poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor. Mše svatá začíná v sobotu 22.9. ve 12.00 hodin.

Zlaté Hory: Poutní místo Maria Hilf u Zlatých Hor bude v sobotu 22.9. cílem poutníků ze tří středoevropských zemí.

Češi, Němci a Poláci se shromáždí již ráno v 10.00 hodin ke společným modlitbám a písním. V 11.00 hodin zahájí pořadatelé prosby národů za vzájemné porozumění, odpuštění a smíření. Dopolední program završí ve 12.00 mše, kterou budou celebrovat ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, opolský arcibiskup Alfons Nosol a prelát Wolfgang Grochol z německého Stuttgartu.

Při pouti tří národů budou věřící myslet nejen na smíření přítomných národů, ale celého lidstva. "Roky se modlíme za smíření, protože víme, co to znamená, když jsou národy neusmířené. V posledních dvou stoletích si národy, které se sjíždějí na toto poutní místo, ubližovaly. V posledních letech se jim podařilo vytvořit ze zdevastovaného kostela novou stavbu. Myslím si, že toto úsilí lze přenést i do duchovní oblasti," uvedl rektor poutního kostela P. Stanislav Lekavý, který dodal, že letošní bohoslužba smíření tří národů dostává událostmi posledních dnů širší rozměr.