Ztracené kapele je 20 let

Muzikanti rozdávali radostnou víru.
Publikováno: 24. 9. 2001 19:00

Praha: Ztracená kapela oslavila dvacáté výročí vzniku a vydání svého čtvrtého alba pro děti "Zpíváme si písničku IV." koncertem v sále kardinála Berana na pražském arcibiskupství.

Novému albu skupiny, které kromě písniček pro děti i dospělé obsahuje již druhé ordinárium pro mše s dětmi, požehnal v neděli 23.9. vicerektor Arcibiskupského kněžského semináře v Praze P. Antonín Forbelský.
V průběhu odpoledne naplněného atmosférou radostné víry si s kapelou ( Jana Svobodová, Boženka Šárková, Jan Štěpančík, Pavel Svoboda) přišli zazpívat její bývalí členové jako například Vojtěch Dynybyl, Maruška Ludvíková, Pavel Fischer a Jiří Jirkovský. Podrobnější životopis skupiny je možno nalézt na adrese: http://www.pastorace.cz v sekci články (ze 6.9. 2001).

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019