Pracovníci center pro mládež českých a moravských diecézí zasedají v Ostravě

Dva dny debatují o programu pastorace mládeže zástupci diecézních středisek mládeže na biskupství v Ostravě.
Publikováno: 3. 10. 2001 22:00

Ostrava: Dvoudenní setkání zástupců diecézních center pro mládež bylo dnes zahájeno na biskupství v Ostravě. Více než 20 laických pracovníků středisek mládeže z celé České republiky debatuje nad současným programem jednotlivých center a plánuje společné projekty.

"Sdělujeme si, co dělají centra jednotlivých diecézí, jak začínají fungovat animátorské kursy a další aktivity," uvedl ředitel sekce pro mládež České biskupské konference P. Jan Balík.
Jedním z hlavních společných témat však bude příprava světového setkání mládeže v Torontu v roce 2002 a 3. celostátního setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. K propagaci obou setkání bude sloužit 100 tisíc zápalkových krabiček s logem "Vy jste světlo světa?". Zápalky budou šířeny mezi mládež při různých setkáních, ale dostanou se také do běžné obchodní sítě.
Více informací o setkání na www.volny.cz/zdar2002.

Důležitým bodem zasedání je také debata nad nedávno odstartovaným projektem diecézního volontariátu. Mladí lidé nad 18 let se mohou na rok aktivně zapojit do života církve v dobrovolné službě. "Dobrovolníci se budou věnovat animování volnočasových aktivit pro věřící i nevěřící děti a mladé lidi. Podle schopností a možností mohou např. vyučovat náboženství, navštěvovat a pomáhat nemocným a opuštěným lidem," uvádí informační leták, který je k dispozici ve všech diecézních centrech mládeže. Dříve než se mladí stanou dobrovolníky v pastoraci v některé z farností na území diecéze, prochází zájemci studijně-formačním kurzem. Na volontariát se připraví během devíti víkendových setkání a měsíčního letního soustředění.
O volontariátu najdete více informací na www.volny.cz/dobrovolnik.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019