Akademický rok v pražském semináři zahájen

Publikováno: 4. 10. 2001 23:00

Praha: Akademický rok 2001/2002 byl slavnostně zahájen 1.10. bohoslužbou "Veni Sancte" v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě za účasti biskupů českých diecézí.

Bohoslovci opět nastoupili do pražského semináře již 24.9. V letošním roce se jich zde připravuje na kněžskou službu celkem 53. Nejvíce z královéhradecké diecéze - 21, za pražskou arcidiecézi bude studovat 13 bohoslovců, za českobudějovickou diecézi 7, za litoměřickou 10 a za plzeňskou 2. Dalších 8 bohoslovců bude tento rok vykonávat civilní službu, jeden základní službu v Armádě ČR. 4 bohoslovci zahajují studia v Římě a 7 dalších bohoslovců svou přípravu v semináři přerušilo.
První týden v semináři byl tradičně věnován duchovním cvičením, která letos vedl bývalý spirituál košického semináře P. Vincent Zonták z řádu lazaristů.

Bližší informace o Arcibiskupském semináři v Praze lze získat na internetové adrese www.arcs.cuni.cz.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019