Den vděčnosti za stvoření v Ostravě

Akci zaměřenou na ekologii připravilo na 6.10. Centrum pro mládež při ostravsko-opavském biskupství.
Publikováno: 4. 10. 2001 23:00

Ostrava: Celodenní program zaměřený na ekologii a vztah k životnímu prostředí připravilo Diecézní centrum pro mládež v Ostravě. V salesiánském středisku Don Bosko začíná program "Dne vděčnosti za stvoření" v sobotu 6. října v 9.00 hodin modlitbou v kostele sv. Josefa.

Dopolední program vyplní přednáška RNDr. Jiřího Nečase z České křesťanské akademie, který bude hovořit o angažování věřících v ekologických aktivitách. Odpoledne účastníky akce zabaví ekologická hra s podtitulem Co konkrétně mohu pro životní prostředí dělat. Závěr setkání bude patřit ekumenické bohoslužbě, kterou povede kazatel Slezské církve evangelické a. v. Vlastimil Ciesar od 15.00 hodin v kostele sv. Josefa.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019