Autogramiáda knihy Poutní písně

Publikováno: 5. 10. 2001 12:00

Praha: Autogramiáda knihy "Poutní písně", na jejímž vydání se podílela Společnost křesťanů a Židů, se koná v sobotu 6. října od 17.00 hodin v kapli Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči (spolu s předčítáním poutních žalmů).
Žalmy 120-134 patří v Bibli k nejkrásnějším poetickým textům. Prof.ThDr. Jan Heller a ThDr. Jiří Beneš v knize tyto žalmy nejen vykládají, ale i nově překládají. Činí tak s velkou exegetickou vnímavostí a na základě důkladné znalosti původního hebrejského jazyka. Mnohdy tajemná a nesrozumitelná slova tak dostávají srozumitelnější kontury a čtení textu se stává opravdovým zážitkem, který ještě umocňují působivé ilustrace Jana Bárty.

Kniha je k dispozici za 98 Kč v knihovně Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy (Černá 9) nebo je možno ji zaslat na dobírku za celkovou cenu 145 Kč.

Kontakt: Společnost křesťanů a Židů, Čajkovského 22, 130 00 Praha 3; e-mail: skz_scj@yahoo.com; www.etf.cuni.cz/skz.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019