Nová prodejna Charity v centru Ostravy

Novou prodejnu chráněných dílen dnes otevřela Charita sv. Alexandra v Ostravě.
Publikováno: 22. 10. 2001 18:00

Ostrava: Veřejnosti se dnes poprvé otevřela nová prodejna Charity v centru Ostravy. Prodejna Siloe na Puchmajerově ulici nabízí výrobky charitních chráněných dílen. Součástí zahájení činnosti prodejny byla vernisáž linoritů Jana Hrubého.

Předměty z vosku, textilu, keramiky, dřeva a dalších přírodních materiálů doplňují rovněž kompenzační pomůcky pro postižené osoby, které vyrábějí sami handicapovaní. Nevidomí, tělesně a mentálně postižení lidé pracují na území ostravsko-opavské diecéze v chráněných dílnách v Ostravě-Kunčičkách, Ludgeřovicích, Opavě, Hlučíně a Vidnavě. Nabídku zboží rozšíří také výrobky z charitních chráněných dílen z celé republiky.

V nové prodejně Siloe se dále nachází informační centrum pro postižené občany, kde se mohou dovědět o možnostech zaměstnání v chráněných dílnách.

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 tis euro). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019