Nová prodejna Charity v centru Ostravy

Novou prodejnu chráněných dílen dnes otevřela Charita sv. Alexandra v Ostravě.
Publikováno: 22. 10. 2001 18:00

Ostrava: Veřejnosti se dnes poprvé otevřela nová prodejna Charity v centru Ostravy. Prodejna Siloe na Puchmajerově ulici nabízí výrobky charitních chráněných dílen. Součástí zahájení činnosti prodejny byla vernisáž linoritů Jana Hrubého.

Předměty z vosku, textilu, keramiky, dřeva a dalších přírodních materiálů doplňují rovněž kompenzační pomůcky pro postižené osoby, které vyrábějí sami handicapovaní. Nevidomí, tělesně a mentálně postižení lidé pracují na území ostravsko-opavské diecéze v chráněných dílnách v Ostravě-Kunčičkách, Ludgeřovicích, Opavě, Hlučíně a Vidnavě. Nabídku zboží rozšíří také výrobky z charitních chráněných dílen z celé republiky.

V nové prodejně Siloe se dále nachází informační centrum pro postižené občany, kde se mohou dovědět o možnostech zaměstnání v chráněných dílnách.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019