Biskup Duka se zúčastní konference o cisterciácích

Konference o cisterciácích se 25.10. ve Vambeřicích zúčastní také biskup Dominik Duka.
Publikováno: 23. 10. 2001 21:00

Vambeřice: Konference pod názvem "Řád cicterciáků v Dolním Slezsku" bude zahájena ve čtvrtek 25. října v 9.00 hodin v bazilice Matky Boží Královny rodin ve Vambeřicích mší, kterou bude celebrovat královéhradecký diecézní biskup Dominik Duka. Ten také převzal nad celou akcí patronát.

Cílem konference je představit bohaté kulturní dějiny a činnost řádu cisterciáků nejen v Dolním Slezsku, ale i v dalších oblastech Polska a Čech. O úloze tohoto řádu v kulturních dějinách Čech promluví prof. Kateřina Charvátová z Prahy.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019