Charita Opava slaví 10 let

10 let od založení Charity Opava uplyne 25.10.
Publikováno: 24. 10. 2001 19:00

Opava: Právě před deseti lety se začala formovat instituce Charity Opava, která dnes nabízí řadu programů pomoci těm, kteří si sami nevědí rady. Kromě charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby v rodinách provozuje rehabilitační dílny pro psychicky a mentálně narušené osoby, Dům sv. Cyrila a Metoděje ve Vlaštovičkách u Opavy pro nevidomé, Klub sv. Anežky s denním stacionářem pro seniory či linku důvěry. Aktivity Charity Opava zahrnují také Středisko masážních služeb, chráněné dílny, Středisko vzájemné pomoci, Stacionář pro mentálně postižené děti Mraveneček, sociálně-právní poradnu a psychoterapeutickou poradnu. V centru Opavy je k dispozici zákazníkům také Krámek u Josífka, který kromě devocionálií nabízí výrobky chráněných dílen, a knihovna křesťanské literatury.

Pracovníci všech charitních institucí si připomenou 10. narozeniny ve čtvrtek 25. října v areálu Domu sv. Josefa v Opavě - Jaktaři. Na programu slavnosti je od 15.00 hodin mše v kostele sv. Petra a Pavla v Jaktaři, kterou bude celebrovat prezident Diecézní charity ostravsko-opavské Dr. Pavel Forgač. Po bohoslužbě kněz požehná nově vybudované prostory Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby. Oslavy zpestří divadlo jednoho herce Tomáše Koliandra. Čtvrtek 25.10. bude pro návštěvníky areálu Domu sv. Josefa i Dnem otevřených dveří.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019