Charita Opava slaví 10 let

10 let od založení Charity Opava uplyne 25.10.
Publikováno: 24. 10. 2001 19:00

Opava: Právě před deseti lety se začala formovat instituce Charity Opava, která dnes nabízí řadu programů pomoci těm, kteří si sami nevědí rady. Kromě charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby v rodinách provozuje rehabilitační dílny pro psychicky a mentálně narušené osoby, Dům sv. Cyrila a Metoděje ve Vlaštovičkách u Opavy pro nevidomé, Klub sv. Anežky s denním stacionářem pro seniory či linku důvěry. Aktivity Charity Opava zahrnují také Středisko masážních služeb, chráněné dílny, Středisko vzájemné pomoci, Stacionář pro mentálně postižené děti Mraveneček, sociálně-právní poradnu a psychoterapeutickou poradnu. V centru Opavy je k dispozici zákazníkům také Krámek u Josífka, který kromě devocionálií nabízí výrobky chráněných dílen, a knihovna křesťanské literatury.

Pracovníci všech charitních institucí si připomenou 10. narozeniny ve čtvrtek 25. října v areálu Domu sv. Josefa v Opavě - Jaktaři. Na programu slavnosti je od 15.00 hodin mše v kostele sv. Petra a Pavla v Jaktaři, kterou bude celebrovat prezident Diecézní charity ostravsko-opavské Dr. Pavel Forgač. Po bohoslužbě kněz požehná nově vybudované prostory Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby. Oslavy zpestří divadlo jednoho herce Tomáše Koliandra. Čtvrtek 25.10. bude pro návštěvníky areálu Domu sv. Josefa i Dnem otevřených dveří.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019