Středisko pro mládež na sídlišti Ostrava - Dubina funguje pět let

Malou slavností si dnes připomněli ve Středisku dětí a mládeže Michala Magoneho v Ostravě 5 let existence.
Publikováno: 25. 10. 2001 21:00

Ostrava: Páté výročí Střediska dětí a mládeže Michala Magoneho na sídlišti v Ostravě-Dubině si dnes (25.10.) připomněla Charita Ostrava, která provozuje dům s klubovnami a krizovým bydlením na ulici Václava Košaře. Oslavy výročí byly zahájeny v areálu střediska bohoslužbou, kterou celebroval generální vikář ostravsko-opavské diecéze Mons. František Kufa. Po mši následovala prohlídka střediska, představení jednotlivých aktivit a vystoupení dětí.
"Je krásné sledovat, jak se lidé z Charity věnují dětem a mládeži na sídlišti a snaží se smysluplně naplnit jejich volný čas," řekl Mons. Kufa a dodal, že se mu ve středisku nejvíce líbila keramická dílna a nabídka videohry Playstation.

Charita Ostrava nabízí ve středisku Michala Magoneho řadu kroužků, hernu stolního tenisu a fotbalu nebo kulečník. Pro starší mládež je k dispozici také nealkoholický bar a šipky. Pro ty, kdo se dostanou do vážných problémů s rodiči, je k dispozici azylové záchytné bydlení. "Je to pro děti a mládež, kteří se dostanou do těžkých krizí. Mohou zde bydlet až pět dní. Letos tuto službu využilo šest dětí," uvedl ředitel Charity Ostrava Martin Pražák, který dodal, že charitní středisko ve své činnosti spolupracuje s Magistrátem města Ostravy, krizovým centrem, odborem prevence kriminality, s úřady odboru školství a vzdělávání při městském obvodu Ostrava-Jih, salesiány Dona Boska a dalšími občanskými sdruženími.

Denně středisko volného času navštíví až 70 dětí, kterým se věnuje 5 zaměstnanců Charity a další dobrovolní vychovatelé.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019