Znovuotevření křížové cesty ve Lhenicích

Opravené kapličky křížové cesty s nově instalovanými obrazy ve Lhenicích požehná 27.10. biskup Liška.
Publikováno: 25. 10. 2001 19:00

Lhenice: Vyhotovení kopií obrazů lhenické křížové cesty trvalo přibližně rok a půl. Nyní jsou opět na původním místě. Renovací prošly i jednotlivé kapličky, do nichž jsou obrazy zabudovány. Slavnost, při níž českobudějovický biskup Antonín Liška požehná opravené kapličky, začne ve 13.00 hodin u lhenického hřbitova.

Akce navazuje na loňské květnové třídenní slavnosti žehnání zvonu a setkání rodáků. Biskup Liška tehdy požehnal a pokřtil nový zvon "Jan Nepomucký", který byl poté zavěšen do věže lhenického kostela.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019