Skončila humanitární sbírka oblečení

Dnes skončila měsíční rozsáhlá humanitární sbírka oblečení, kterou uspořádala firma Kenvelo, humanitární organizace ADRA a Společnost křesťanů a Židů.
Publikováno: 31. 10. 2001 21:00

Praha: Několik skladů komerční firmy Kenvelo se podařilo naplnit oblečením, které darovali občané v rámci humanitární sbírky trvající celý měsíc říjen. Akce se uskutečnila díky občanskému sdružení Společnost křesťanů a Židů, které propojilo firmu Kenvelo (Kenvelo má jen v ČR na 60 obchodů s oblečením) a humanitární organizaci ADRA.

Humanitární organizace ADRA shromažďovala darované oblečení a následně lisovala do balíků, které byly označeny piktogramy (malé dítě, žena, muž atd.) a nyní jsou odváženy do zemí, kde je oblečení třeba. Např. na Ukrajinu je možné posílat každý týden plný kamion humanitární pomoci. Také současná situace kolem války proti terorismu se bohužel vyhrocuje ve velkou humanitární katastrofu.

Kontakt: předseda SKŽ Mgr. Robert Řehák; e-mail: skz_scj@yahoo.com; http://www.etf.cuni.cz/skz.

Související články

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020