Pracovníci diecézních center pro mládež se školí v Hradci Králové

Další z řady studijních pobytů pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mládeží, probíhá tento týden. Mezi přednášejícími je i biskup Arrigo Miglio - dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů.
Publikováno: 14. 11. 2001 12:00

Hradec Králové: Sekce pro mládež ČBK připravila pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mladými lidmi, další z řady studijních pobytů. V královéhradeckém Novém Adalbertinu se sešlo na 60 účastníků.

Biskup Arrigo Miglio, biblista a dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů, se zamýšlel nad svobodou a výchovou mladého člověka na základě Písma svatého.
Kurz týmové spolupráce a komunikace připravili odborníci ze slovenské Nadace Jána Murgaše. Ve spolupráci se členy Evropské akademie pro demokracii budou hovořit o významu a historii Evropské unie.
V nabitém programu je také pamatováno na informace z právních předpisů, které jsou důležité pro práci s mladými lidmi.
Ve čtvrtek 15.11. dopoledne se účastníci školení setkají s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou.

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020