Pracovníci diecézních center pro mládež se školí v Hradci Králové

Další z řady studijních pobytů pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mládeží, probíhá tento týden. Mezi přednášejícími je i biskup Arrigo Miglio - dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů.
Publikováno: 14. 11. 2001 12:00

Hradec Králové: Sekce pro mládež ČBK připravila pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mladými lidmi, další z řady studijních pobytů. V královéhradeckém Novém Adalbertinu se sešlo na 60 účastníků.

Biskup Arrigo Miglio, biblista a dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů, se zamýšlel nad svobodou a výchovou mladého člověka na základě Písma svatého.
Kurz týmové spolupráce a komunikace připravili odborníci ze slovenské Nadace Jána Murgaše. Ve spolupráci se členy Evropské akademie pro demokracii budou hovořit o významu a historii Evropské unie.
V nabitém programu je také pamatováno na informace z právních předpisů, které jsou důležité pro práci s mladými lidmi.
Ve čtvrtek 15.11. dopoledne se účastníci školení setkají s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou.

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019