Pracovníci diecézních center pro mládež se školí v Hradci Králové

Další z řady studijních pobytů pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mládeží, probíhá tento týden. Mezi přednášejícími je i biskup Arrigo Miglio - dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů.
Publikováno: 14. 11. 2001 12:00

Hradec Králové: Sekce pro mládež ČBK připravila pro kněze, řeholníky a laiky, kteří se angažují v práci s mladými lidmi, další z řady studijních pobytů. V královéhradeckém Novém Adalbertinu se sešlo na 60 účastníků.

Biskup Arrigo Miglio, biblista a dlouholetý generální duchovní rádce italských skautů, se zamýšlel nad svobodou a výchovou mladého člověka na základě Písma svatého.
Kurz týmové spolupráce a komunikace připravili odborníci ze slovenské Nadace Jána Murgaše. Ve spolupráci se členy Evropské akademie pro demokracii budou hovořit o významu a historii Evropské unie.
V nabitém programu je také pamatováno na informace z právních předpisů, které jsou důležité pro práci s mladými lidmi.
Ve čtvrtek 15.11. dopoledne se účastníci školení setkají s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou.

Související články

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020