Atentát na katolického kněze v Indii

Komunisté v Indii zavraždili katolického kněze.
Publikováno: 15. 2. 2002 16:00

Indie/KNA: Na katolického kněze v indickém Kochi byl spáchán atentát. Podle zpráv asijské zpravodajské agentury Ucanews byl redemptorista Thomas Xavier Kocherry (61) při odchodu z nádraží přejet automobilem. Za vraždu kněze je odpovědná komunistická odborová organizace CITU. Duchovní, který se velmi angažoval především pro místní rybáře, byl s těžkými zraněními dopraven do nemocnice, kde zemřel.

"Útok na P. Kocherryho je úkladem proti společenství rybářů, za jejichž práva se tento kněz mnoho let zasazoval," prohlásil zpravodajské agentuře Davis Kurien, sekretář Společenství rybářů z Kochi. Krátce před útokem se kněz setkal s generálním sekretářem Společenství spolupracovníků rybářství spolkového státu Kerala. V Kerale je zaměstnáno cca 135 tisíc lidí v potravinářském průmyslu zaměřeném na zpracování ryb. Přibližně jeden milion lidí je závislý na jejich výdělku.

Související články

Další aktuality

Papež: Víra nás nabádá odporovat lhostejnosti

Dnes dopoledne pronesl Petrův nástupce pravidelnou katechezi, stále jen z knihovny Apoštolského paláce v přímém televizním přenosu. Druhou katechezi nového cyklu Uzdravit svět nazval papež František Víra a lidská důstojnost. V pozdravu adresovanému do Polska papež František připomněl 100. výročí "zázraku na Visle", tedy vítězství polské armády nad přesilou sovětských bolševiků u Varšavy.
12.08.2020

Poutní místo Mariahilf nad Zlatými Horami a kostel sv. Michaela Archanděla v Hrozové

Videopozvánka na poutní místo MariaHilf ve Zlatých Horách, které si 15. srpna 2020 připomene 25 let od posvěcení obnoveného chrámu.
12.08.2020

Slavnost Mariina Nanebevzetí bude v některých farnostech provázet i žehnání bylin a květin

Slavnost Nanebevzetí Panny Marie oslaví církev v sobotu 15. srpna. Na několika místech ostravsko-opavské diecéze proběhnou poutě, v Hrabyni či na Maria Hilf dokonce půjde o poutě hlavní. V některých farnostech bude součástí oslav tohoto velkého mariánského svátku i prastarý zvyk žehnání bylin a květin.
12.08.2020

Den Brna 2020

Pontifikální bohoslužbu v rámci letošních jubilejních oslav Dne Brna bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle slavit v sobotu 15. srpna v 10.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně (u jezuitů). Po mši slavnostně požehaná sochu jezuitského kněze P. Martina Středy, který svými modlitbami provázel Brňany v bojích při ubránění města před švédskými vojsky v roce 1645. Vše bude živě přenášet Česká televize ČT 2.
12.08.2020

Charita pro Libanon: Peníze českých dárců pomohou v Bejrútu

Nedávná exploze v bejrútském přístavu způsobila obrovské škody, ovšem vzápětí vyvolala velkou vlnu solidarity na celém světě. Do pomoci se okamžitě zapojila místní Caritas Lebanon, která se na místě stará o raněné a poskytuje přístřeší. Tuto sesterskou organizaci podporuje také česká Charita – a prvních 10 tisíc eur (přibližně 262 tisíc Kč) z krizového fondu Charity Česká republika odešlo do Libanonu právě dnes. Charita Česká republika současně vyhlásila finanční sbírku, kam už přispěly desítky lidí z celé České republiky.
12.08.2020