Nový ředitel VOŠP uveden do funkce

Nový ředitel Vyšší odborné školy publicistiky (VOŠP) v Praze, PhDr. Rudolf Vévoda, byl slavnostně uveden do funkce.
Publikováno: 14. 10. 2002 16:00

Praha: Nového ředitele VOŠP v Praze 1, PhDr. Rudolfa Vévodu, slavnostně uvedl do jeho funkce pražský světící biskup Václav Malý.

Dr. Vévoda se v pátek 11.10. představil učitelskému sboru i studentům. Vyjádřil svoji vizi o dalším směřování školy s cílem získat akreditaci pro bakalářské studium, o potřebě vytvořit "sehraný tým spolupracovníků" a společně naplňovat a sledovat program školy. Přítomné studenty, budoucí publicisty, vyzval k odpovědnosti při nakládání s informacemi. Poděkoval všem, kteří ve škole dosud působí i všem svým předchůdcům ve funkci ředitele školy.

Cílem VOŠP, kterou v roce 1995 založilo Arcibiskupství pražské, je nabídka alternativního způsobu studia publicistiky, kladoucího důraz na tradiční kulturní a vzdělanostní hodnotové orientace Evropy.
Pomaturitní tříleté studium je na této škole uskutečňováno denní formou a jeho součástí je kromě teoretické přípravy i praktická část studia v oboru. Studenti, kteří si musejí platit stanovené roční školné, mohou po úspěšném ukončení studia používat titul "diplomovaný specialista v oboru publicistiky".

Rudolf Vévoda se narodil 27.7.1964 v Třebíči. Vystudoval učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů, českého jazyka, literatury a dějepisu na Univerzitě J.E. Purkyně v Brně. Absolvoval v roce 1988, rok poté získal doktorát z dějepisu. Působil na třech gymnáziích jako středoškolský učitel. Později pracoval v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR v Praze a ve Státním ústředním archivu v Praze. Naposled byl zaměstnán jako odborný asistent Literární akademie soukromé vysoké školy J. Škvoreckého. Působil též jako redaktor v Lidovém nakladatelství a v Lidových novinách.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020