V báni kostela se předává poselství

Do věže kostela sv. Michala v Brně bude ve středu 16.10. v 11.00 hodin vloženo poselství budoucím generacím.
Publikováno: 14. 10. 2002 18:00

Brno: Poselství budoucím generacím a dokumenty zachycující součastnost vloží do kovové schránky během slavnostního aktu v sakristii kostela sv. Michala ve středu 16.10. zástupci Biskupství brněnského, Jihomoravského kraje, Města Brna, Městského archivu v Brně a dalších institucí. Svůj pozdrav uloží také brněnský biskup Vojtěch Cikrle a rektor kostela P. Petr Nešpor.

Schránka pak bude v následujících dnech opět uložena v kostelní báni chrámu. Obdobná schránka s dokumenty našich předků byla v kostele sv. Michala nalezena při opravách a rekonstrukcích, které zde v uplynulých letech probíhaly.

Hosté budou během setkání, jehož cílem je také vyjádření vděčnosti a poděkování všem, kteří svou iniciativou přispěli ke zdárné opravě exteriéru kostela sv. Michala, seznámeni s obsahem nalezených historických dokumentů a budou mít také možnost vložit do kovové schránky své dokumenty.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020