Křesťané v Bagdádu se uchylují do kostelů

Křesťané v Bagdádu prchají během bombardování do kostelů a společenských center. Sdělila to v Mnichově mezinárodní katolická podpůrná organizace "Kirche in Not/Ostpriesterhilfe" s odvoláním na apoštolskou nunciaturu v Bagdádu.
Publikováno: 1. 4. 2003 19:00

Bagdád (Irák)/KNA: V kostelích a klášterech zůstávají lidé i v noci a společně se modlí. Apoštolský nuncius arcibiskup Fernando Filoni uprchlíky návštěvuje a snaží se je utěšovat a uklidnit.

Z 23 milionů obyvatel Iráku se 97 % hlásí k islámu, zhruba 3 % Iráčanů jsou křesťané. Polovina z toho katolíci, kteří většinou patří k chaldejské církvi, jež je ve spojení se Svatým stolcem. Katolická církev v Iránu odvozuje svůj původ od apoštola Tomáše, který v této oblasti konal první křesťanské misie v letech 42 až 49 po Kristu.

Související články

Další aktuality

Při setkání dominikánské rodiny se bude slavit stotřicítka

Tématem tradičního podzimního setkání dominikánské rodiny, které se uskuteční 12. října 2019 v prostorách pražského kláštera bratří dominikánů v Husově ulici, bude letos 130. výročí vzniku „jedné z malých ratolestí na velkém a starobylém kmeni řádu sv. Dominika“, České kongregace sester dominikánek. Hlavním celebrantem zahajovací mše svaté, která začne v 9.15 hod v kostele sv. Jiljí, bude Dominik kardinál Duka OP.
23.09.2019

Národní svatováclavská pouť 2019

Již tuto sobotu 28. září se ve Staré Boleslavi uskuteční Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem mše svaté v 10.00 bude apoštolský nuncius v ČR, arcibiskup Charles D. Balvo. Letos si připomeneme také deset let od návštěvy papeže Benedikta XVI.v České republice.
23.09.2019

Benefiční koncert podpoří Adopci na dálku

Ve středu 25. září budou Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce zpívat pro chudé indické děti v hradecké katedrále Sv. Ducha od 19:45. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vzdělávání školáků z nejchudších indických rodin zapojených do Adopce na dálku®. Na benefiční koncert, kterým vyvrcholí indická návštěva, jsou srdečně zváni všichni dárci i široká veřejnost.
23.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 29. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v TV Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.
23.09.2019

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019