O čem píše KT 11/2016

Datum publikace9. 3. 2016, 14.56

Čemu se věnuje nový Katolický týdeník? Reflektuje podpis dohody o vydání části církevního majetku na Pražském hradě, sledoval akci 24 hodin pro Pána či se tematicky věnuje životu na venkově. Nechybí ani zhodnocení voleb na Slovensku či rozhovor s novodvorským opatem Samuelem.

Tečka za nápravou majetkových křivd na Hradě. Církev se vzdala oprávněného nároku na sedm budov na Pražském hradě. Vydán jí bude pouze kostel Všech svatých, Nové proboštství a Jiřský klášter.

Kardinál: církev požádala o to, co potřebuje. S kardinálem Dominikem Dukouhovořil KT vzápětí po podepsání dohody o řešení restitučních nároků církve na Pražském hradě.

Noc patřila modlitbě i adoraci. Modlitební akce 24 hodin pro Pána se konala od pátečního do sobotního večera po celém světě. Připojila se i řada českých a moravských farností.

Téma: Do nepohodlí, ale ke kořenům. Žít levněji, jednodušeji. Cítit soulad s přirozeným cyklem roku a najít harmonii se sebou samým. To jsou nejčastější důvody, proč lidé opouštějí velká města a stěhují se na venkov.

Na Slovensku zvítězila naštvanost. Průzkumy signalizovaly, že se do jednokomorového parlamentu dostane až osm stran, což se nakonec potvrdilo. Volební výsledky jsouvmnohém poučné i pro situaci u nás.

Naše dobrá i slabá místa. Opat trapistického kláštera v Novém Dvoře Dom Samuel Laurasdával exercicie českým a moravským biskupům. Pro čtenáře KT vybral pár myšlenek ze svých promluv.

Autor článku: František Jemelka