Ostravsko-opavská diecéze oslaví 20. výročí projektem Dny víry

Misijním projektem Dny víry oslavuje ostravsko-opavská diecéze ve dnech od 5. do 12. června své dvacáté narozeniny. Kulturní, společenský, vzdělávací i evangelizační program má za cíl oslovit širokou veřejnost. Ostravsko-opavská diecéze byla založena 30. května 1996 papežem Janem Pavlem II. Do vedení diecéze tehdy jmenoval pražského světícího biskupa Františka Václava Lobkowicze.
Publikováno: 26. 5. 2016 15:31

Program zahájí v neděli 5. června mše svatá přímo na Masarykově náměstí v Ostravě. Hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a hostem bude také apoštolský nuncius Mons. Giuseppe Leanza. Ve stejný den projde městem poprvé Pochod pro život. Součástí Dnů víry bude koncert vážné hudby v katedrále, promítání filmů v Minikině, diskuze s kněžími a řeholnicemi v klubu Stará Aréna. Závěr týdne bude patřit Noci kostelů a festivalu Slezská lilie.

Inspirací pro Dny víry v ostravsko-opavské diecézi byla Praha, která podobný projekt nabídla občanům hlavního města přesně před rokem.

Aktivity by neměly probíhat jen v Ostravě. K zapojení do Dnů víry byly vyzvány všechny farnosti a všichni věřící. Biskup František Václav Lobkowicz osobně vyzval farnosti diecéze, aby připravily vlastní program na celý týden, nebo alespoň na jeden či více dní a večerů. Většina farností se zapojí do programu prostřednictvím Noci kostelů v pátek 10. června.

Záštitu nad akcí převzali hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, 1. místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka a náměstek primátora statutárního města Opava Josef Stiborský.

Během celého týdne budou na Masarykově náměstí dva informační stánky. V jednom z nich naleznete prezentaci aktivit pastoračních center biskupství (Centrum pro mládež, Centrum pro rodinu a Katechetické a pedagogické centrum.) Druhý stánek je určen k informování o programu Dnů víry.

Více:

www.doo.cz

www.dnyviry2016.cz

https://www.facebook.com/dnyviry2016/

www.slezskalilie.cz

Autor článku:
Mgr. Bc. Pavel Siuda

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019