Křesťanský magazín z Brna

Křesťanský magazín z Brna přináší ČT na 1. programu 4.2. od 14.25 hodin.
Publikováno: 2. 2. 2001 0:00

Brno: Křesťanský magazín z Brna přináší Česká televize na svém 1. programu v neděli 4. února od 14.25 hodin.

Jeho 1. část - dokument s názvem "Slovo pro dnešní svět" - je věnována činnosti Spojených biblických společností. V základních obrysech představí práci s Biblí, ukáže, jak je překládána a šířena a zavede diváky na biblickou výstavu, která byla instalována ve Vatikánu v rámci Jubilejního roku.

"Setkání s Józefem Augustynem", polským knězem a spisovatelem, zkušeným praktikem jezuitských (ignaciánských) duchovních cvičení, tvoří 2. část Křesťanského magazínu. Zkušenosti z mnoha rozhovorů s nejrůznějšími lidmi a pevné duchovní ukotvení činí z J. Augustyna atraktivní osobnost, která má co nabídnout.

Posledním příspěvkem je dokument "Zvony tisíciletí". Česká televize se zúčastnila evropského projektu partnerských televizí sdružených v EBU, jehož základním a jednotícím prvkem byly zvony. V loňském roce mohli diváci shlédnout snímky z ČR a z Irska, tentokrát pochází příspěvek ze Slovenska.

Závěr magazínu tradičně patří biblickému kvizu.

Související články

Další aktuality

Vědci rekonstruovali obličej sv. Ludmily

Díky moderním vědeckým a technickým metodám můžeme při příležitosti jubilejního roku, ve kterém si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily, pohlédnout této světici do tváře. Mezinárodní tým odborníků z České republiky a Brazílie digitálně z jednotlivých segmentů znovu sestavil obličejovou část lebky kněžny Ludmily a celosvětově uznávaný specialista na rekonstrukci obličeje člověka podle lebky, Cícero Moraes, následně rekonstruoval Ludmilin obličej.
16.09.2021

Čeští biskupové na mši svaté s papežem Františkem v Šaštíně

Ve středu 15. září 2021 dorazila řada poutníků do slovenského Šaštína, kde se poblíž baziliky Sedmibolestné Panny Marie v 10.00 hodin konala mše svatá s papežem Františkem. Mezi poutníky byli také biskupové a generální vikáři z Čech i Moravy. Po skončení bohoslužby měli čeští poutníci příležitost se u šaštínské baziliky setkat se svými biskupy a kněžími. Přinášíme fotogalerii.
16.09.2021

Německé vyznamenání pro biskupa Václava Malého za zásluhy o smíření mezi Čechy a Němci

Velvyslanec Spolkové republiky Německo Andreas Künne předal dne 16. září 2021 Mons. Václavu Malému, pražskému pomocnému biskupovi, německé vyznamenání, Kříž za zásluhy první třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, za jeho přínos k česko-německému smíření.
16.09.2021

Papež při tiskovce v letadle: Potrat je vražda, církev musí být nablízku a soucitná, ne politická

Během zpátečního letu z Bratislavy do Říma papež hovořil s novinářským doprovodem při obvyklé tiskové konferenci. Spíše než k právě zakončenému pobytu na Slovensku se vyjádřil k aktuálním tématům – od očkování proti Covidu-19 přes vzrůstající antisemitismus a postoj církve k potratům a redefinici manželství po odmítání eucharistie politikům, kteří prosazují potratové zákony.
16.09.2021

Konference o spiritualitě diecézního kněze

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci zve na konferenci s názvem „Spiritualita diecézního kněze“. Uskuteční se v úterý 5. října 2021 od 9.30 v budově fakulty na adrese Univerzitní 22 a zváni jsou na ni kněží, jáhni, řeholníci, bohoslovci i laici, které toto téma zajímá.
16.09.2021