Křesťanský magazín z Brna

Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na 1. programu 4.3. od 14.25 hodin.
Publikováno: 1. 3. 2001 18:00

Brno: Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na svém 1. programu v neděli 4. března od 14.25 hodin. Diváci mají možnost vidět běžný den tří farností na jižní Moravě: Uherčic, Křepic a Velkých Němčic. Společenství věřících na tomto území je spravováno poněkud neobvykle - slouží mu kněz P. Petr Havlát spolu se svým otcem, jáhnem Josefem Havlátem. Starají se o bohoslužby, výuku náboženství a o další aktivity těchto farností. Televizní štáb společně s nimi navštívil také jejich spolupracovníky - katechety, vedoucí chrámového sboru a kostelníka - i s ostatní věřící, obyvatele těchto obcí, kteří se zamýšlejí nad tradicemi křesťanství a dědictví víry na jižní Moravě.

Závěr magazínu bude opět věnován soutěžnímu setkání nad Biblí.

Související články

Další aktuality

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022