Křesťanský magazín z Brna

Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na 1. programu 4.3. od 14.25 hodin.
Publikováno: 1. 3. 2001 19:00

Brno: Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na svém 1. programu v neděli 4. března od 14.25 hodin. Diváci mají možnost vidět běžný den tří farností na jižní Moravě: Uherčic, Křepic a Velkých Němčic. Společenství věřících na tomto území je spravováno poněkud neobvykle - slouží mu kněz P. Petr Havlát spolu se svým otcem, jáhnem Josefem Havlátem. Starají se o bohoslužby, výuku náboženství a o další aktivity těchto farností. Televizní štáb společně s nimi navštívil také jejich spolupracovníky - katechety, vedoucí chrámového sboru a kostelníka - i s ostatní věřící, obyvatele těchto obcí, kteří se zamýšlejí nad tradicemi křesťanství a dědictví víry na jižní Moravě.

Závěr magazínu bude opět věnován soutěžnímu setkání nad Biblí.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019