Křesťanský magazín z Brna

Datum publikace1. 3. 2001, 18.00

Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na 1. programu 4.3. od 14.25 hodin.

Brno: Křesťanský magazín - tentokrát z Brna - přináší Česká televize na svém 1. programu v neděli 4. března od 14.25 hodin. Diváci mají možnost vidět běžný den tří farností na jižní Moravě: Uherčic, Křepic a Velkých Němčic. Společenství věřících na tomto území je spravováno poněkud neobvykle - slouží mu kněz P. Petr Havlát spolu se svým otcem, jáhnem Josefem Havlátem. Starají se o bohoslužby, výuku náboženství a o další aktivity těchto farností. Televizní štáb společně s nimi navštívil také jejich spolupracovníky - katechety, vedoucí chrámového sboru a kostelníka - i s ostatní věřící, obyvatele těchto obcí, kteří se zamýšlejí nad tradicemi křesťanství a dědictví víry na jižní Moravě.

Závěr magazínu bude opět věnován soutěžnímu setkání nad Biblí.