Adopce na dálku v Áčku

Publikováno: 8. 3. 2001 21:00

Praha: Projektu Arcidiecézní charity Praha "Adopce na dálku" je věnován pořad televize Nova v pátek 9. března od 15.35 hodin. Pořad uvádí M. Veselovský. Reprízu je možno shlédnout v sobotu 10.3. ve 3.50 hodin.

Projekt spočívá ve finanční pomoci dětem, kterým jejich rodiče nemohou poskytnout vzdělání a mnohdy ani dostatek jídla. Konkrétní dítě je "adoptováno" dárcem, který se zaváže k pravidelnému ročnímu finančnímu příspěvku, podporované dítě však zůstává u své rodiny, tedy v prostředí, na které je zvyklé.

Prostřednictvím projektu Adopce na dálku podporují jednotliví čeští dárci dohromady téměř 2 tisíce dětí - převážně v Indii, a také v Lotyšsku a Litvě. Roční příspěvek na jedno dítě v obou jmenovaných pobaltských republikách činí 5.900 Kč, příspěvek pro indické dítě je o tisíc korun nižší (4.900 Kč).

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019