Pašijové hry v rakouském Eibesthale

Publikováno: 8. 3. 2001 21:00

Praha: Na pašijové hry v rakouském Eibesthale zavede diváky pořad "Cesty víry", který vysílá Česká televize (ČT) na 1. programu v neděli 11. března od 14.25 hodin. Reprízu je možno shlédnout v pondělí 12.3. v 6.00 hodin na 2. programu ČT.

Na přelomu milénia se po celé Evropě začaly znovu inscenovat pašijové hry - hry o umučení Ježíše Krista. V rakouském městečku Eibesthale obnovil tuto tradici mladý katolický kněz. Přizval si na pomoc německého režiséra a slovenské výtvarníky, kteří zvolili neotřelý způsob podání - loutky. Díky finanční sbírce mezi občany a farníky vzniklo přitažlivé představení, které se hraje v místním kostelíku o každém víkendu během postní doby za velkého zájmu návštěvníků z širokého okolí.

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019