O čem píše 41. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 8. 10. 2001 20:00

Praha: 41. číslo Katolického týdeníku se věnuje tématu "Církev a lidé na okraji". Úvodní reportáž Kateřiny Nešlehové zavede čtenáře do Žibřidic, kde se léčí chlapci závislí na drogách. Dále zde najdeme články o sdruženích Diakonie, Naděje a o Charita. "Ježíš přišel pro hříšníky" je titulek rozhovoru s biskupem Václavem Malým:
Například s obyvateli Domu světla, s těmi nemocnými AIDS, to bylo velmi zajímavé. Ztratili zábrany a rozpaky, mluvili o svých osudech. Nebo při povídání s bezdomovcem najednou zjistíte, jak lehce se jím může člověk stát. Manželé se rozvedou, ženě s dětmi zůstane byt a muž najednou nemá kde bydlet. Když nemá kde bydlet, těžko shání zaměstnání, a tak se může dostat až na tuto úroveň bezdomovců. Jsou mezi nimi lidé vzdělaní, sečtělí, s rozhledem. Samozřejmě vždycky se nepodaří prolomit bariéru, ale znovu říkám, že tyto kroky chápu především jako gesta, kterými chci ukázat, že církev má o tyto lidi zájem, že o nich ví.

Zahraniční rubrika mj. uveřejňuje vzpomínku na newyorského hasičského kaplana Michala Judge OFM. Domácí zpravodajství přináší text prohlášení mluvčího ČBK k mezinárodní situaci a připomíná Svatováclavskou pouť v jihočeské obci Úsilné, při které byla slavnostně požehnána nová křížová cesta akademické malířky Renaty Štolbové. Dále informuje např. o 1. národním misijním kongresu dětí v ČR. Kulturní rubrika KT č. 41 upozorňuje na uvedení díla Missa Heroica v Hitlerově rodišti.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019