O čem píše 41. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 8. 10. 2001 20:00

Praha: 41. číslo Katolického týdeníku se věnuje tématu "Církev a lidé na okraji". Úvodní reportáž Kateřiny Nešlehové zavede čtenáře do Žibřidic, kde se léčí chlapci závislí na drogách. Dále zde najdeme články o sdruženích Diakonie, Naděje a o Charita. "Ježíš přišel pro hříšníky" je titulek rozhovoru s biskupem Václavem Malým:
Například s obyvateli Domu světla, s těmi nemocnými AIDS, to bylo velmi zajímavé. Ztratili zábrany a rozpaky, mluvili o svých osudech. Nebo při povídání s bezdomovcem najednou zjistíte, jak lehce se jím může člověk stát. Manželé se rozvedou, ženě s dětmi zůstane byt a muž najednou nemá kde bydlet. Když nemá kde bydlet, těžko shání zaměstnání, a tak se může dostat až na tuto úroveň bezdomovců. Jsou mezi nimi lidé vzdělaní, sečtělí, s rozhledem. Samozřejmě vždycky se nepodaří prolomit bariéru, ale znovu říkám, že tyto kroky chápu především jako gesta, kterými chci ukázat, že církev má o tyto lidi zájem, že o nich ví.

Zahraniční rubrika mj. uveřejňuje vzpomínku na newyorského hasičského kaplana Michala Judge OFM. Domácí zpravodajství přináší text prohlášení mluvčího ČBK k mezinárodní situaci a připomíná Svatováclavskou pouť v jihočeské obci Úsilné, při které byla slavnostně požehnána nová křížová cesta akademické malířky Renaty Štolbové. Dále informuje např. o 1. národním misijním kongresu dětí v ČR. Kulturní rubrika KT č. 41 upozorňuje na uvedení díla Missa Heroica v Hitlerově rodišti.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019