O čem píše 41. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace8. 10. 2001, 18.00

Praha: 41. číslo Katolického týdeníku se věnuje tématu 'Církev a lidé na okraji'. Úvodní reportáž Kateřiny Nešlehové zavede čtenáře do Žibřidic, kde se léčí chlapci závislí na drogách. Dále zde najdeme články o sdruženích Diakonie, Naděje a o Charita. 'Ježíš přišel pro hříšníky' je titulek rozhovoru s biskupem Václavem Malým:
Například s obyvateli Domu světla, s těmi nemocnými AIDS, to bylo velmi zajímavé. Ztratili zábrany a rozpaky, mluvili o svých osudech. Nebo při povídání s bezdomovcem najednou zjistíte, jak lehce se jím může člověk stát. Manželé se rozvedou, ženě s dětmi zůstane byt a muž najednou nemá kde bydlet. Když nemá kde bydlet, těžko shání zaměstnání, a tak se může dostat až na tuto úroveň bezdomovců. Jsou mezi nimi lidé vzdělaní, sečtělí, s rozhledem. Samozřejmě vždycky se nepodaří prolomit bariéru, ale znovu říkám, že tyto kroky chápu především jako gesta, kterými chci ukázat, že církev má o tyto lidi zájem, že o nich ví.

Zahraniční rubrika mj. uveřejňuje vzpomínku na newyorského hasičského kaplana Michala Judge OFM. Domácí zpravodajství přináší text prohlášení mluvčího ČBK k mezinárodní situaci a připomíná Svatováclavskou pouť v jihočeské obci Úsilné, při které byla slavnostně požehnána nová křížová cesta akademické malířky Renaty Štolbové. Dále informuje např. o 1. národním misijním kongresu dětí v ČR. Kulturní rubrika KT č. 41 upozorňuje na uvedení díla Missa Heroica v Hitlerově rodišti.