O čem píše 44. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 26. 10. 2001 23:00

Praha: 44. číslo Katolického týdeníku (KT) je protkáno články na téma "Svátek dušiček". Úvodní článek o situacích, které mohou nastat při venkovských pohřbech, napsal P. Milan Badal. Rozhovorem o kultuře pohřbívání přispěl E. Voleský, majitel pohřebního ústavu v Brně. Duchovní strana nabízí mj. pozvánku na svátek Dušiček do Mexika a další "dušičková zamyšlení".

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o tom, jak si v Africe vede Misijní banka ubožáků:
"Kamsamba se tak stane výchozím bodem pro projekty pomoci. Zde žije, či spíše strádá, kolem 12 tisíc domorodých rolníků. Problémem číslo jedna je naprostý nedostatek pitné vody. Není zde rovněž zaveden elektrický proud, nefunguje základní zdravotní pomoc, o sociální síti nemluvě. Místní farnost obstarává jeden kněz, kterému pastorační povinnosti rostou každý den před očima. Obyvatele sužuje sucho, horko a komáři. Oblastí protéká řeka Mbomba, která však v období sucha 'zmizí'. Naopak v období dešťů má devastující vliv na okolí. Krokodýli žijící v řece ohrožují ženy a děti, které k ní chodí nabírat vodu pro domácnost a na zavlažení drobných políček za domem."

Domácí rubrika se zabývá mj. přípravou skleněného oltáře v kostele sv. Vintíře v Dobré Vodě na Šumavě a představuje několik osobností, které budou vyznamenány prezidentem republiky 28. října.

Kulturní rubrika upozorňuje na nově vydanou videokazetu meditací kardinála Miloslava Vlka. Poslední stránka KT č. 44 je věnována irskému poutnímu místu - ostrovu Lough Derg.

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 tis euro). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019