O čem píše 44. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace26. 10. 2001, 21.00

Praha: 44. číslo Katolického týdeníku (KT) je protkáno články na téma 'Svátek dušiček'. Úvodní článek o situacích, které mohou nastat při venkovských pohřbech, napsal P. Milan Badal. Rozhovorem o kultuře pohřbívání přispěl E. Voleský, majitel pohřebního ústavu v Brně. Duchovní strana nabízí mj. pozvánku na svátek Dušiček do Mexika a další 'dušičková zamyšlení'.

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o tom, jak si v Africe vede Misijní banka ubožáků:
'Kamsamba se tak stane výchozím bodem pro projekty pomoci. Zde žije, či spíše strádá, kolem 12 tisíc domorodých rolníků. Problémem číslo jedna je naprostý nedostatek pitné vody. Není zde rovněž zaveden elektrický proud, nefunguje základní zdravotní pomoc, o sociální síti nemluvě. Místní farnost obstarává jeden kněz, kterému pastorační povinnosti rostou každý den před očima. Obyvatele sužuje sucho, horko a komáři. Oblastí protéká řeka Mbomba, která však v období sucha 'zmizí'. Naopak v období dešťů má devastující vliv na okolí. Krokodýli žijící v řece ohrožují ženy a děti, které k ní chodí nabírat vodu pro domácnost a na zavlažení drobných políček za domem.'

Domácí rubrika se zabývá mj. přípravou skleněného oltáře v kostele sv. Vintíře v Dobré Vodě na Šumavě a představuje několik osobností, které budou vyznamenány prezidentem republiky 28. října.

Kulturní rubrika upozorňuje na nově vydanou videokazetu meditací kardinála Miloslava Vlka. Poslední stránka KT č. 44 je věnována irskému poutnímu místu - ostrovu Lough Derg.