O čem píše 47. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace16. 11. 2001, 13.00

Praha: 47. číslo Katolického týdeníku (KT) připomíná: 'Dávej Bohu, co je Boží'. Úvodní článek napsal P. Aleš Opatrný:
'V Novém zákoně chce-li člověk Bohu něco dát nebo pro něho něco udělat, může tu mít jako příjemce svého potřebného bližního. Ne proto, že by si ho zbožštil, ale proto, že se s tímto potřebným člověkem ztotožňuje Boží Syn Ježíš. Ve známém obraze v Matoušově evangeliu vidíme, že odít neoblečené, nasytit hladové či navštívit nemocné znamená prokázat tuto službu samotnému Božímu Synu (Mt 25,31-46). A tento způsob dávání sil, schopností a majetku Bohu prostřednictvím potřebných bližních se v církvi ujal a trvá. Světice Anežka Česká, svatý Jan z Boha či kandidátka svatořečení Matka Tereza jsou z těch nejznámějších, kdo toto evangelium realizovali.'

Dále zde nalezneme článek P. Tomáše Holuba 'Nezbožšťuj věci pozemské' a navíc ukázky z knih Józefa Augustyna 'Kde jsi Adame?' a Sváti Karáska 'Boží trouba'.

Zahraniční zpravodajství mj. přibližuje zářijovou konferenci v Sarajevu s názvem 'Křesťané a muslimové v Evropě: odpovědnost a náboženská angažovanost v pluralitní společnosti'. Domácí rubrika informuje např. o způsobu odškodňování farností, které během 2. světové války přišly o své zvony. Dále čtenářům zprostředkuje atmosféru setkání mládeže v plzeňské diecézi. Kulturní rubrika KT č. 47 např. uvádí rozhovor s Pavlem Lukešem o současné situaci křesťanských nakladatelství.