Křesťanský magazín z Brna

Datum publikace23. 11. 2001, 9.00

Hospic v Rajhradu, cesta Tří králů a jezuité v Telči jsou na programu Křesťanského magazínu na ČT1 25.11. od 14.20 hodin.

Brno: 'Křesťanský magazín', který vysílá Česká televize Brno v neděli 25. listopadu od 14.20 hodin na 1. programu, nabízí následující příspěvky:

Hospic - místo naděje
Dokument přibližuje současnou podobu hospice v Rajhradu u Brna a problematiku paliativní medicíny, v níž hraje duchovní aspekt nezanedbatelnou úlohu. V současné době dochází k určitému obratu v přístupu k této citlivé oblasti. Rajhradský hospic by se měl stát školícím zařízením pro instituce obdobného typu v naší republice.

Cesta Tří králů
Probudit zájem dětí o Bibli a její zvěst patří k důležitým úkolům křesťanských rodičů i církve. Od pradávna se začínalo vyprávěním příběhů. Film poskytuje možnost připojit ke slovům i obrázky a představit tak události ještě barvitěji. Jako příklad tohoto způsobu prezentace biblického příběhu i starých křesťanských legend posloužila výroba filmu o cestě Tří králů.

Jezuité v Telči
Letos je tomu právě 350 let, co jezuité založili v Telči svou kolej. I když dnes už v tomto městě nepůsobí, zanechali v něm nemálo stop. O budovách, které po nich zbyly, i o jejich duchovním odkazu mluví třetí příspěvek magazínu.

Závěr pořadu patří již tradičně biblické soutěži.