O čem píše 48. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace23. 11. 2001, 19.00

Praha: 48. číslo Katolického týdeníku (KT) představuje řád augustiniánů. Přináší rozhovor s opatem Evženem Martincem a dále rozhovor o jazykových problémech a kulturních rozdílech v mezinárodním společenství s P. Juanem Provechem. Na duchovní stránce najdou čtenáři články o augustiniánské spiritualitě, o činnosti řádu či životopis sv. Augustina. Navíc zde začínají adventní zamyšlení Maxe Kašparů.

Zahraniční zpravodajství přináší mj. rozhovor s brněnským světícím biskupem Petrem Esterkou. Domácí rubrika informuje např. o kopřivnické výstavě historických i současných betlémů, o 10. výročí Diecézní charity Brno či o ekumenické bohoslužbě devíti církví v plzeňském Domě kultury a také o zastavení trestního stíhání P. Protivínského.

Kulturní rubrika KT č. 48 představuje hudební skupinu Ztracená kapela: 'Jak byste charakterizoval hudbu, kterou hrajete?' 'Snad se to dá nazvat křesťanským folkem. Specializujeme se na dětské písničky. Třeba Dádě Patrasové můžeme konkurovat obsahově, ale ne komerčně. Její písničky jsou navíc určeny nejmenší věkové kategorii. My je máme přece jen odstupňované a snažíme se brát navíc ohled i na rodiče, aby i oni mohli písničky poslouchat, a nemuseli přitom zešílet.'
Kulturní rubrika dále nabízí glosu k seriálu Šípková Růženka.