Křesťanský magazín z Brna

Datum publikace20. 12. 2001, 18.00

'Křesťanský magazín' vysílá ČT1 23.12. od 14.15 hodin.

Brno: Příspěvky 'Křesťanského magazínu', který vysílá brněnské studio České televize na 1. programu v neděli 23. prosince od 14.15 hodin:

Kde se vzaly betlémy?
K atmosféře Vánoc neodmyslitelně patří betlém - od prostých papírových podob betlémských postav, přes nejrůznější ztvárnění dřevěných či modelovaných figurek, až po živé znázornění události narození Ježíše Krista. Kdy a kde má tato tradice své počátky? Navštivme společně italské Greccio, kde položil základy této tradice sv. František.

Biblická soutěž
Biblická soutěž nechybí ani ve vánočním vydání magazínu. Tentokrát jí však nepatří jeho závěr. Losovat se bude dvakrát (jako vždy o Vánocích) - kromě normální soutěže proběhne i vánoční losování. Do osudí budou vloženy všechny správné odpovědi, které došly v průběhu roku 2001.

Vánoční slovo předsedy ERC
Na závěr Křesťanského magazínu osloví diváky předseda Ekumenické rady církví (ERC) Vladislav Volný, biskup Slezské církve evangelické a.v.