Obsah lednového čísla měsíčníku AD

Datum publikace4. 1. 2002, 17.00

Praha: Lednové číslo měsíčníku AD přináší rozhovor s nekonformním jezuitou P. Františkem Líznou, krátký rozhovor s biskupem Václavem Malým o vztazích mezi státem a církví a portrét Jiřího Koláře, jehož dílo je nyní možné shlédnout ve Veletržním paláci v Praze.
Kulturní rubriky se věnují i výstavě grafik Jiřího Sozanského, novému románu Jáchyma Topola, písničkám Sester Steinových a osmnáctidílnému TV seriálu 'Ve zvláštních službách'.

Zdeněk Jančařík a Renata Holčáková se zamýšlejí nad tím, čemu dnes věří Italové a v rubrice partnerské vztahy se Jana Zajícová zaměřila na překážky ve vytváření sexuální intimity. ThDr. Petr Sláma odpovídá na otázku, zda může člověk rozpoznávat dobro a zlo, když byl v ráji člověku strom poznání dobra a zla zapovězen. A nakonec čtenáři najdou i první díl seriálu o tom, jak se modlily významné biblické postavy.

Kontakt: Josef Beránek; e-mail: beranek@portal.cz; tel: 02/830 28 400; fax: 02/830 28 112.