O čem píše 2. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace8. 1. 2002, 11.00

Praha: Katolický týdeník (KT) se tentokrát věnuje tématu mezináboženský dialog. Po úvodním rozhovoru s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou je na řadě dvojstrana s titulkem 'Světová náboženství očima křesťanů', kterou připravil Dr. Martin Weis z Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Přináší základní informace o judaismu, islámu, hinduismu a buddhismu.

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o setkání Taizé, které se letos konalo v Budapešti:
'Radost z toho, že se přijetí mladých lidí z Evropy opět po deseti letech ujala maďarská metropole, vyjádřil kardinál Lászlo Paskai. Na tiskové konferenci sdělil, že on sám se do Taizé dostal již před 30 lety. Kromě kardinála zavítal mezi mladé lidi na večerní modlitbu také maďarský prezident Ferenc Madl a předseda nejvyššího soudu Pal Solt, který se také s komunitou bratří setkal před 26 lety ve Francii. O pohostinnosti Budapešťanů se přesvědčilo 25 tisíc účastníků, kteří bydleli v maďarských rodinách. Zbytek přespával ve třídách a tělocvičnách místních škol nebo ve farních domech.'
Dále v této rubrice čtenáři najdou shrnutí zahraničních událostí v církvi v roce 2001.

Domácí zpravodajství se věnuje zahájení Tříkrálové sbírky a uveřejňuje mj. reakci kardinála Miloslava Vlka na Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR nedávno odhlasovaný zákon o církvích v článku 'Církve se nedomáhají privilegií, ale práv'.

Kulturní rubrika KT č. 2 zve mj. na výstavu 'Klenotnice Vyšehradské kapituly - Preciosa a paramenta deseti století' do Lobkovického paláce na Pražském hradě.