O čem píše 16. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace12. 4. 2002, 18.00

Praha: Existuje náhoda? Vládne světu nahodilost nebo skrytý řád? Tyto otázky si klade nové číslo Katolického týdeníku (KT). K danému tématu se v úvodním rozhovoru vyjadřuje P. Ctirad Václav Pospíšil, docent Cyrilometodějské teologické fakulty UP v Olomouci. O náhodě ve svém životě a ve vývoji dramatu uvažuje na další straně básník a režisér Miloš Horanský.

Zahraniční zpravodajství přináší informaci o nedávném 6. setkání prezidenta Václava Havla s papežem Janem Pavlem II. Dále zveřejňuje popis situace katolické církve v USA, která je od začátku roku předmětem stále většího počtu skandálů, jež se týkají sexuálního zneužívání dětí a dospívající mládeže.
Rubrika 'Z domova' přináší mj. prohlášení Stálé rady České biskupské konference k česko-německým a česko-rakouským vztahům. Dále informuje o otevření nového azylového domu pro matky s dětmi v Břeclavi.
Kulturní rubrika KT č. 16 seznamuje s putovní výstavou 'Střed Evropy okolo roku 1000', která soustřeďuje téměř tři tisíce exponátů (např. přilbu a drátěnou košili sv. Václava).

Poslední strana týdeníku nabízí rozhovor s režisérem Matejem Mináčem, tvůrcem snímku 'Všichni moji blízcí', který diváky seznámil s osobností Nicolase Wintona - zachránce českých židovských dětí před fašismem. Režisér Mináč v souvislosti s jeho osobou říká:
'Dobrota není v tom, že je někdo laskavý, ale důležité je, že jeho činy směřují k něčemu dobrému. Proto se mi zdá, že Nicolas Winton je takový plnokrevný, lidský hrdina. Kdybych měl víc času, dal bych do dokumentu i některé jeho negativní vlastnosti, abych ho zlidštil. Aby si diváci uvědomili, že to není člověk s aureolou. Ale co ho liší od většiny z nás, je ten etický náboj.'