Cesty víry s Otou Mádrem

Datum publikace17. 5. 2002, 14.00

Dokument o významném českém teologovi Oto Mádrovi vysílá Česká televize pod názvem 'Slovo o této době' 19.5. od 14.30 hodin na 1. programu - v rámci pořadu 'Cesty víry'.

Praha: Oto Mádr patří k legendám české katolické církve. Letos neokázale slavil své 85. narozeniny. A právě tehdy ho navštívil režisér Martin Mahdal, aby se spolu s ním ohlédl nejen za jeho životem, ale i za dějinami, kterými prošlo Československo v tragickém 20. století.

Morální teolog Oto Mádr patřil k uvězněným kněžím 50. let, léta prožil mimo duchovní službu, patřil k iniciátorům pokoncilní proměny církve u nás a v současné době řídí časopis 'Teologické texty'. Jak sám vidí svůj život i konflikty, jimiž musel procházet? A co může nám všem, nejen věřícím, tento skromný a nenápadný člověk ještě říci?

Reprízy: v pondělí 20.5. od 6.00 a v úterý 21.5. od 15.10 hodin na 2. programu České televize.