O čem píše cyrilometodějské dvojčíslo Katolického týdeníku

Datum publikace1. 7. 2002, 11.00

Praha: Nový Katolický týdeník (KT) vychází jako sváteční 'cyrilometodějské dvojčíslo'. Významu mise soluňských bratří Cyrila a Metoděje na Velké Moravě se věnuje též úvodní článek P. Jakuba Berky 'Svědkové víry nestárnou'. Tímto tématem se zabývá také anketa, na jejíž otázku: Co pro vás znamená cyrilometodějská tradice, odpovídají zástupci jednotlivých křesťanských církví.
Sváteční číslo přináší rovněž rozhovory s Jaroslavem Medem a Mojmírem Trávníčkem. Oba jsou přátelé a oba zasvětili svůj život literatuře.

Strana publicistiky přibližuje činnost české kongregace salesiánů v Bulharsku, kde organizují akce pro mládež a další činnosti. Dále nabízí pohled na osudy čtyř kněží, kteří před padesáti lety zemřeli v důsledku komunistické represe.

Rubrika Ze zahraničí informuje o připravovaném XVII. světovém dnu mládeže, který se uskuteční ve dnech 18.-28.7. v kanadském Torontu. Mezi účastníky nebude chybět ani delegace mladých lidí z České republiky.

Domácí rubrika KT č. 27-28 přináší článek nazvaný 'V Litoměřicích skončila éra studentů teologie'. Téměř po půl století opustili z rozhodnutí biskupů toto město studenti bohosloví. Nepodařilo se totiž získat dostatek finančních prostředků na rekonstrukci litoměřické budovy.

Kulturní rubrika přibližuje nedávný ekumenický festival křesťanských umělců v Plzni, nazvaný Nomád - festival jako Brno.