S Radiem Proglas na cestách

Datum publikace29. 7. 2002, 18.00

Plné cest budou rozhlasové vlny Proglasu i v tomto týdnu. Pokud naladíte vysílání Radia Proglas, můžete se ocitnout v Itálii, v Beskydech nebo se dozvědět více o výstavě 'Útěk a exil v umění'.

Brno: Relace křesťanské rozhlasové misie TWR nabízí Proglas ve svém vysílání každý všední den od 9.15, v neděli v 7.45 hodin.
Pro úterní čas, kdy je 'Zadáno pro dámy', vybrala Marie Frydrychová téma Lhaní. Ve středu naladíte 'Sestřihy', v nichž hovoří Karel Řežábek poprvé o zákonu a milosti. Z knihy Williama Brownsona pocházejí promluvy čtvrtečních 'Slov naděje'. Tentokrát nesou podtitul Pohled za scény. Bronislav Matulík završí v pátek v cyklu 'Brýlemi slova' přemítání nad starozákonní knihou Ester úvahou nazvanou Ester, Kristus a já. Ve sváteční 'Studně slova' (4.8.) otevírá Jiří Hurta v dalším výkladu 1. knihu Mojžíšovu, Genesis.

Pořad 'Rodinný stůl' vzniká v pražském rádiu Hlas naděje. Dnes (29.7.) nabídne v 19.15 hodin už páté setkání nad textem 20. kapitoly Druhé knihy Mojžíšovy. Rozjímání o přikázáních Desatera povede kazatel Církve adventistů sedmého dne Radek Jonczy.

'Magdazín' na sklonku července (31.7.) přináší reportáž o tom, jak se žije rodině s postiženým dítětem. S čím se potýkají a co jim naopak přináší radost se svěří manželé Kotoučkovi od 9.30 hodin.

Zajímavý projekt přibližuje vysílání pražského studia Kristián ve čtvrtek 1.8. S Janou Beránkovou nahlédnete po půl šesté vpodvečer za oponu výstavy 'Útěk a exil v umění', která je do poloviny září přístupná v Císařské míčovně na Pražském hradě.

Do zákulisí rozhlasového vysílání můžete nahlédnout v pátek 2.8. po půl páté odpoledne. V relaci 'Všimli jsme si' usedne za mikrofon a na telefonické i písemné dotazy bude odpovídat ředitel Radia Proglas, P. Martin Holík.

Na tábor organizovaný členy Slezské církve evangelické augsburského vyznání ve Smilovicích v Beskydech zamíří s mikrofonem ostravský redaktor Pavel Kabzan v pátek 2.8. v 17.30 hodin.

Hudební pořad 'Jak se vám líbí' nabídne v pátek 2.8. od 20.00 hodin seznámení se členy souboru Adash, který se věnuje interpretaci hebrejských písní. Rozmlouvat s nimi bude ostravský redaktor Martin Žucha.

O radostech a strastech početné rodiny hovoří Dana Žižkovská v magazínu pro ženy. 'Magdazín' s rodinnou tématikou začíná hodinu před polednem v sobotu 3.8.

K padesátinám sochaře Otmara Olivy vyšel na počátku roku sborník nazvaný 'Bytem v hrůze'. Recenzi Jaroslava Blažkeho přináší 'Knihovnička' v neděli 4.8. ve 13.20 hodin.

Jaký je život vozíčkáře a jeho prožívání obyčejných dní léta zkoumal královéhradecký redaktor Proglasu Petr Polehla. Rozhovor s Čestmírem Kodejšem a MUDr. Vladimírem Červinkou z Oblastní charity Pardubice zavede posluchače do Hořic v Podkrkonoší i do Itálie. Pořad 'Křesťan a svět' začíná v neděli 4.8. od 17.00 hodin.