Jezuité kdysi a dnes

Datum publikace16. 10. 2002, 12.00

Druhý ročník semináře 'Jezuité kdysi a dnes' pořádá ve dnech 18.-19.10. město Telč.

Telč: U příležitosti 350. výročí stavby jezuitské koleje v Telči (1651-1655) uspořádalo Město Telč tématický seminář a letos na něj navazuje druhým ročníkem, který bude věnován misiím.

Program semináře 'Jezuité kdysi a dnes':
* pátek 18.10.
17.00 Zahájení - starosta města Telče, Mgr. Václav Jehlička; provinciál jezuitů v ČR, P. Vojtěch Suchý SJ
17.30 Dnešní misijní poslání jezuitského řádu a mezináboženský dialog - doc. Pavel Ambros SJ, Th.D.
19.30 Jezuité v misiích dnes - Japonsko 1952-1999 - prof.PhDr. Ludvík Armbruster SJ
21.00 film 'Misie'

* sobota 19.10.
7.30 Bohoslužba v kostele Jména Ježíš
9.30 Jezuité v Telči v zrcadle 'litterae annuae' - osoby, události, dokumenty - P. Josef Koláček SJ
11.00 Jezuitské misie v českých zemích v 1. polovině 18. století - PhDr. Martin Svatoš, CSc.

Autor článku: Martina Jandlová